Miód z cynamonem

Miód z cynamonem to doskonałe połączenia miodu rzepakowego i cynamonu. Miód z cynamonem znany był już w czasach starożytnych, a stosowano go jako lek w przypadku wielu chorób.

Medycy Starożytnej Grecji i Dalekiego Wschodu zalecali go na wiele dolegliwości. Skuteczność pewnie bywała różna, ale nie powodował skutków ubocznych i pogorszenia stanu zdrowa, więc- po pierwsze nie szkodzić…

Dzisiaj stan wiedzy znacznie poszedł do przodu i już z pełnym poparciem nauki można powiedzieć, że starożytni medycy mieli sporo racji zalecając miód z cynamonem na wiele schorzeń. Ok, więc na co można go stosować?

Choroby serca
Miód z cynamonem regularnie na śniadanko serwować, bo redukuje poziom cholesterolu i zmniejsza szanse na zawał, po zawale też może być… Wzmacnia pracę serca i poprawia stan naszych tętnic i żył.

Ugryzienia przez owady
Miód z cynamonem z mieszać z wodą i przemywać miejsce ugryzienia ( ciekawe co?)

Artretyzm (reumatyzm)
Rano i wieczorem pić rozpuszczony w wodzie miodek z cynamonem- tak diw łyżeczki. Regularnie picie leczy nawet trwałe bóle reumatyczne.
Naukowcy z Kopenhagi zaobserwowali u około 30 % badanych znaczną poprawę- już po miesiącu stosowania
Wypadanie włosów
Pastę z ciepłej oliwy, łyżki miodu i łyżeczki cynamonu należy nakładać na odpowiednie miejsce na czas ok. 15 minut, a następnie umyć włosy (skuteczne nawet dla czasu 5 minut).

Infekcje pęcherza

Sposób jak wyżej- bardzo skuteczny- niszczy bakterie w pęcherzu.

Cholesterol
Pisaliśmy o tym przy okazji chorób sercowych- całkiem nieźle obniża jego poziom, ale TRZEBA STOSOWAĆ REGULARNIE!!!

Przeziębienie
Tu raczej główną rolę odgrywa miód, ale cynamon nie zaszkodzi .

Impotencja
Starożytni Hindusi uważali miód za specyfik wzmacniający potencję. No, z pewnością dostarcza błyskawicznie sporej dawki energii, więc i pewnie chęci przychodzą łatwiej… Zapraszasz na kawkę z cynamonem0 pyszna spawa(!), miły nastrój i takie tam… reszta już zależy od danych osób.

Rozstrój żołądka
Miód z cynamonem wspomaga leczenie kłopotów żołądkowych.

Układ immunologiczny
Systematyczne stosowanie miodu i cynamonu wzmacnia układ immunologiczny, zapobiega infekcjom bakteryjnym i wirusowym- swoista tarcza na mikroby

Długowieczność
Herbata z miodem i cynamonem pita systematycznie niweluje oznaki chorób sędziwego wieku. Pić 3-4 razy dziennie, po małej szklaneczce. Nawet pozytywnie wpływa nw wygląd- skóra zyskuje młodszy wygląd.
Wypryski
Pasta z 3 łyżek stołowych miodu i 1 łyżeczki cynamonu nałożona na noc na wypryski skórne i zmywana rano, gdy jest stosowana przez 2 tygodnie likwiduje zmiany skórne od samego korzenia.

Infekcje skórne
Należy miodem z cynamonem smarować miejsca chore- oczywiście nie zapominamy później o ich dokładnym umyciu.
Nadwaga
Każdego dnia rano (pół godziny przed śniadaniem) i wieczorem należy pić 1 filiżankę zagotowanej wody z miodem i cynamonem. Systematyczne zażywanie zmniejsza masę ciała u osób puszystych, jak również nie dopuszcza do gromadzenia tłuszczu nawet w przypadku wysokokalorycznej diety.

Zmęczenie
Miód z cynamonem dostarcza błyskawicznie energii naszemu organizmowi, dzięki czemu niemal natychmiast usuwa zmęczenie i sprawia, że możemy dalej funkcjonować w pełni naszej sprawności. Może być doskonała kawa z mleczkiemi dodatkiem miodu z cynamonem aby postawić nas na nogi po trudach dnia pracy czy opieki na dziećmi.

Nieświeży oddech
Płukanie gardła z samego rana roztworem ciepłej wody z łyżeczką miodu i cynamonu zapewnia świeżość w ustach na dłuższy czas.

Jeśli poświęcić nieco czasu znajdzie się jeszcze wiele zdrowotnych aspektów tego smacznego zestawienia. Ale właśnie smak uważamy za najistotniejszy element skłaniający do jedzenia miodu z cynamonem. Uwielbiają go dzieci, bo przypomina im znane chrupki śniadaniowe- nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać go do mleka i porannych płatków kukurydzianych. Można smarować nim andruty czy gofry, chleb, słodzić kawę czy ciasta. Jednym słowem każdy kto lubi smak cynamonu koniecznie powinien spróbować miodu z cynamonem- zapraszamy do nas.

Jeśli poświęcić nieco czasu znajdzie się jeszcze wiele zdrowotnych aspektów tego smacznego zestawienia. Ale właśnie smak uważamy za najistotniejszy element skłaniający do jedzenia miodu z cynamonem. Uwielbiają go dzieci, bo przypomina im znane chrupki śniadaniowe- nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać go do mleka i porannych płatków kukurydzianych. Można smarować nim andruty czy gofry, chleb, słodzić kawę czy ciasta. Jednym słowem każdy kto lubi smak cynamonu koniecznie powinien spróbować naszego miodu z cynamonem


Od dnia 01/02/2022 do dnia 31/07/2022r dla towarów spożywczych objętych wcześniej stawką 5 % VAT - obowiązuje stawka podatku obniżona do wysokości 0 % VAT X