Miód kremowany z chili. Masa netto 400g Zobacz większe

Miód kremowany z chili. Masa netto 400g

Przepyszny i zdrowy :)

Miód kremowany z chili. Masa netto 400g

Więcej szczegółów

20,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji o

Miód z chili. Masa netto 400g.

Słodki smak delikatnego miodu w połączeniu z ostrą papryczką chili. Proszę się nie obawiać, to nie jest specjał dla smoka wawelskiego. Chili stanowi fajne zestawienie ze słodyczą miodu, ale nie pali żywym ogniem, daje jedynie mocny, pikantny finisz. Zresztą trzeba temu miodkowi poświęcić nieco uwagi, smakować go, delektować się nim, ponieważ zawarta w chili kapsaicyna potrzebuje wilgoci by objawić swój smak. Chwilę to trwa, ale za to następna porcja jest wyczuwalna bez niecierpliwego oczekiwania. Kapsaicyna to ciekawa rzecz, pobudza nasz organizm do wytwarzania endorfiny, która to odpowiada za poczucie...szczęścia. Nie dam, rzecz jasna obietnicy, że po tym miodowym specjale znikną wszystkie Wasze troski, a świat będzie piękniejszy, ale może, chociaż troszkę... Co ciekawe miód z chili nadaje się do spalania kalorii- Chili powoduje rozgrzewanie mięśni, a to oznacza spalanie. Mówiąc jednak poważnie miód dostarczy z nawiązką to co spaliliśmy, więc nie ma lekko, leżąc na kanapie i delektując się miodkiem z chili nie schudniemy, ale cieplej powinno być. Doskonały na upominek i dla lubiących chili w wersji nie za ostrej. Polecam gorrrrrrrąco!

Specyficzny miód, często stosowany jako dodatek do różnych potraw. Ostrych sałatek, burgerów, karkówki, czy (poezja) skrzydełek. Można dodać go do napojów- np. herbaty, ale to już kwestia indywidualna. Oczywiście można stosować go jako dodatek do pieczywa, zarówno do jasnego jaki i ciemnego. Twarożek, biały ser, żółty ser- jak najbardziej. Nie mniej należy pamiętać, że jest to ostra sprawa.

Pierwsza pojawia się słodycz, miodowa słodkość i po dłuższej, naprawdę wyczuwalnej chwili pojawia się pikantna ostrość. Wyraźnie piekąca ostra chili, wznosi się na szczyt smaku, długo się utrzymuje w punkcie maksymalnym, następnie  wrażenie spada. Spadek traw długo i finiszuje ostrym chili- jak w środku, tyle, że słabnie. Jeśli ktoś lubi takie smaki to jest to coś dla niego, warto też rzucić okiem na miód kremowany o smaki czekolady z chili.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Od dnia 01/02/2022 do dnia 31/07/2022r dla towarów spożywczych objętych wcześniej stawką 5 % VAT - obowiązuje stawka podatku obniżona do wysokości 0 % VAT X