Miód lipowy. Masa netto 400g. Zobacz większe

Miód lipowy. Masa netto 1200g/400g.

Przepyszny i zdrowy :)

Tego chwilowo brak


miód leczniczy lipa lipowy

15,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji o Miód lipowy. Masa netto 1200g/400g.

Miód lipowy. Masa netto 1200g/400g.

Gdy gorączka lata osiąga swoje apogeum budzą się wiekowe lipy. Olbrzymie drzewa muskające błękit nieba swym listowiem, w pełni lata rozpoczynają swe wspaniałe misterium- zakwitają. Aromat lipowych gigantów jest niepodobny do żadnego innego, roztacza swą magiczną woń po uśpionej w upale okolicy i wzywa pracowite pszczoły. Owady posłuszne zewowi drzewnych braci lecą tylko do nich, splatają swoją brzęczącą pieśń z upojnym aromatem i zaklinają chwilę w cudowny miód. To kropla słonecznego czasu, magicznego aromatu wiecznych drzew i upału pełni lata splątana pszczelą pracą w idealną słodycz.

Miód lipowy to jeden z najczęściej używanych miodów. Cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzinnych konsumentów, ze względu na swoje lecznicze właściwości i doskonały smak. Im czystszy miód lipowy tym jaśniejszy, lecz nawet te posiadające domieszkę spadzi czy chabrów są doskonałe. Miód lipowy posiada  charakterystyczny zapach kwiatów lipy i specyficzny lekko ostry smak. Krystalizując staje się bardzo jasny.

 Miód ten Posiada silne właściwości antybiotyczne, działa napotnie i obniża gorączkę. To właśnie miodem lipowym najlepiej słodzić herbatę, czy mleko. Nie tylko nadaje im charakterystycznego smaku, ale pomaga leczyć przeziębienia, grypę, anginę.
- Występujące w nim olejki eteryczne eliminują drobnoustroje z błon śluzowych dróg oddechowych.
- Szczególnie silnie działa na gronkowce i paciorkowce oraz grzyby chorobotwórcze.
- Wspomaga pracę serca i układu krążenia oraz układu nerwowego.
- Stosowany jest w chorobach kobiecych,
- Duża zawartość fruktozy sprawia, można go polecić dla chorych na cukrzycę niezależną od insuliny (koniecznie trzeba dokonać konsultacji z lekarzem prowadzącym).
Z powodzeniem można nim zastąpić w domu cukier.

Opakowanie 400 gram jest odpowiednie dla tych, którzy nie lubią wydobywania skrystalizowanego miodu z większych opakowań oraz stosują go jako doraźny lek w jesienno-zimowych przeziębieniach. Gramatura 1200g to doskonała propozycja dla rodzin i osób oszczędnych.

Jeśli myślisz o miodzie lipowym jak o dodatku leczniczym, nie zastanawiaj się- warto!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: