Miód kremowany z sezamem. Masa netto 400g Zobacz większe

Miód kremowany z sezamem. Masa netto 400g.

Przepyszny i zdrowy :)

Miód kremowany z sezamem.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

19,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji o

Miód kremowany z sezamem. Masa netto 400g. (47,5zł/kg). Niewielkie ziarenka złotego sezamu. Wypieszczone w zwrotnikowym słońcu Indii zagościły w naszym kraju. Przywiozły aromaty tropiku, zaklęty w nich powiew ciepłego monsunu, brzemiennego wilgocią zrodzoną z oceanicznych mgieł... Południowe aromaty splatają się z polskim miodem, słoneczną słodyczą, pracą pszczół i ludzi, miłością do natury i dobrego smaku. Coś jakby chałwa, coś z sezamek, wszystko spięte klamrą słodkiego zdrowia. Uśpiona radość, pyszna obietnica czeka na uwolnienie, prosi byś zechciał spróbować, pozwolił się uwieść rozkoszy podniebienia. Samoistne dzieło sztuki kulinarnej, perła wśród skarbów, doskonała doskonałość, dzieło skończone w swej harmonijnej naturze.

Wyśmienita propozycja do kawy czarnej i kawy z mlekiem. Idealnie pasuje na białe i ciemne pieczywo, nadaje się do bułek, kajzerek, bagietek, pieczywa chrupkiego i każdego innego. Pasuje jako samoistna przekąska na wycieczkach, wypadach na łono natury, wędkarskich eskapad, czy górskich wspinaczek. Świetnie nadaje się do ciepłego mleka. Wyborny miód do naleśników, gofrów, tostów, deserów (zwłaszcza z orzechami), lodów, musli, czy chrupek kukurydzianych.

Degustacja jest niezwykła i trudna do opisania. Trzeba uciec się do porównań. Jest jak rozwijający się perski dywan! Toczy się szybko, ukazując wspaniałe wzory, zakręcone kompozycje, niezwykłe sploty... Pierwszy pojawia się sezam, lecz stonowany słodyczą, której nie czuć! Wiesz, że ona tam jest, ale nie umiesz jej znaleźć na podniebieniu! Szybko pojawiają się kolejne smaki, chałwa, sezamki, coś pomiędzy, jakby... chyba... słodycz (znowu nie wyczuwalna!). Ponownie sezam, splecione wszystko w jedno- niemożliwe do opisania - samemu trzeba spróbować. Wzrost doznań się kończy jak nożem uciął i trwa na stałym poziomie, potem doznania gasną, równomiernie, z wolna, chociaż jeszcze długo finiszują na minimalnym poziomie odczuwania- naprawdę dłuuugo...

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: