Miód kremowany z czekoladą i jabłkiem. Masa netto 400g Zobacz większe

Miód kremowany z czekoladą i jabłkiem. Masa netto 400g.

Przepyszny i zdrowy :)

Miód kremowany z czekoladą i jabłkiem.

Więcej szczegółów

20,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji o Miód kremowany z czekoladą i jabłkiem. Masa netto 400g.

Miód kremowany z czekoladą i jabłkiem.  Jesień kolorami maluje krajobraz, żółci modrzewie, w brązy odziewa buki, a jabłuszka rumienią się mocną czerwienią. Albo złocą niczym te w Hesperyjskim sadzie.  W dalekim tropiku rodzi się ciemne, kakaowe ziarno. Przybiera hebanową barwę, nabiera mocy smaku, mocnej barwy, pełni aromatu. Pod gorącym  słońcem uwijają się pszczoły w upalnym znoju pełni lata. Spijają chciwie kwietną słodycz i z mozołem niosą do ula. Magią daną im przez Naturę zmieniają ją doskonały miód. Aromatyczne jabłka, mocne kakao i słodycz miodu splatają się razem, przenikają wzajemnie, poznają, komponują, dopełniają, wznoszą ku niebiosom smaku i rodzą delikatesową doskonałość. Miodowy rarytas o wyszukanych nutach, delikatny i mocny jednocześnie. Dzieło o którym Olimpijczycy tylko mogli by pomarzyć...

Miód ten doskonale pasuje do śniadania, ale także kolacji. Nadaje się do pieczywa jasnego i ciemnego, można z powodzeniem stosować go do bagietek, bułek, chleba, tostów, a także do pieczywa chrupkiego. Doskonale komponuje się z goframi, naleśnikami i deserami. Wzmacnia smak lodów, andrutów, dobrze komponuje się z płatkami śniadaniowymi, musli, czy rozmaitymi twarożkami. Można nim posłodzić mleko, a nawet dodać do kawy z mlekiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w "przelocie" doładować sobie nieco energii łyżeczką tego specjału zupełnie bez dodatków- zamiast cukierka czy batonika.

 Degustacja zaczyna się czekoladowym wstępem, który niemal natychmiast zostaje wzmocniony mocnym, jabłkowym przełamaniem. Oba smaki przeplatają się i wznoszą na szczyt, prymat przejmuje jabłko. Czekoladowa nuta nieustannie pozostaje intensywna i razem powoli słabną. Słodycz nie dominuje tej rywalizacji, chociaż jest obecna, ale raczej na zasadzie spajającej wszystko duszy. Finisz trwa długo, dając wyobraźni czas na przywołanie jesiennych smaków bogatego sadu, hebanowych nut tropikalnych lasów i ciepłego lata pełnego słodyczy i aromatów łąki pełnej kwiatów. Smak gaśnie, zamykając doznanie niczym czerń hebanowej nocy pochłaniających dzień- ostatni kakaowy akcent.
(50zł/kg)