Pierzga

Co to jest i skąd się bierze pierzga?

Pierzga to pyłek kwiatowy, zebrany przez pszczoły, upakowany w komórki plastra z dodatkiem miodu. Zostaje przetworzona w procesie fermentacji mlekowej, dzięki czemu zmienia swój skład. Cieszy się opinią najcenniejszej rzeczy, jaką pszczoły dają człowiekowi.

Pierzga powstaje z pyłku kwiatowego i miodu, już samo to zestawienie sugeruje moc natury, esencję tego co najlepsze, najzdrowsze, szczytowe osiągnięcie milionów lat ewolucji Natury. Co konkretnie zawiera Pierzga? Dużo, różnych składników, istne bogactwo. Zidentyfikowano w niej około 220 różnych związków chemicznych: łatwo przyswajalne cukry, potrzebne tłuszcze, niezbędne białka, konieczne związki mineralne, nieodzowne witaminy, dobroczynne olejki eteryczne, a także fitocydy, naturalne hormony, aktywne enzymy, kwasy organiczne, stymulatory wzrostu, cenne biopierwiastki.

Co zawiera pierzga?

Pierzga to skarbnica witamin, mikro i makroelementów, pierwiastków, białek, enzymów i cukrów.

Wyodrębniono kilkanaście kwasów tłuszczowych oraz kwasy organiczne (jabłkowy, mlekowy, cytrynowy, winowy, szczawiowy, bursztynowy, i inne)..

Doszukano się ponad trzydziestu aminokwasów( leucyna, walina, alanina, seryna, glicyna, lizyna, treonina, i inne). Zawartość aminokwasów w pierzdze osiąga około 11%.

Węglowodany - to przede wszystkim fruktoza, glukoza, maltoza, oraz w mniejszej ilości kilka innych.

Składniki mineralne, które tu znajdujemy to prawdziwy zdrowotny sezam ze skarbami,którego wartość jest wprost nieoceniona. Znajdziemy tu potas, fosfor, magnez, krzem, wapń, mangan, żelazo, miedź, sód, cynk, jod, selen i już w mniejszych ilościach, ale za to jakże ważne: rubid (Rb), cez (Cs), beryl (Be), stront (Sr), bar (Ba), skand (Sc), tytan (Ti), cyrkon (Zr), wanad (V), chrom (Cr), nikiel, molibden (Mo), srebro (Ag), kadm (Cd), kobalt, bor (B), glin (Al), gal (Ga), cynę (Sn), ołów (Pb), arsen (As), brom (Br), cer (Ce) i uran (U).

Witaminy, które wykryto w pierzdze to: A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12, oraz kilka mniej znanych.

Enzymy: amylaza, inwertaza, fosfatazy, peroksydazy i inne, których stwierdzono ponad czterdzieści. Warto zwrócić uwagę, że pierzga jest łatwiej przyswajalna niż pyłek kwiatowy właśnie, dlatego, że jest częściowo przekształcona przez działanie enzymów (nie tylko) i nasz organizm lepiej ją przyswaja.


Czemu miałbym jeść pierzgę i na co wpływa?

Bo wzmacnia zdrowie, daje siłą i jest potrzebna dla organizmu. Pierzga minimalizuje skutki zmęczenia, osłabienie spowodowane stresem i podwyższonym wysiłkiem fizycznym. Wspiera proces leczenie wielu postaci raka, białaczki i anemii, a także leczenie chorób przewodu pokarmowego. Pierzga wzmacnia wątrobę, minimalizuje bóle menstruacyjne i ma zastosowanie w leczeniu chorób gruczołu krokowego. Doskonale można nią zastąpić sztuczne odżywki stosowane przez sportowców, nie powodując przy tym skutków ubocznych.

Spożywanie pierzgi wzmaga apetyt i reguluje przemianę materii, doprowadza do spadku wagi osób otyłych(dieta!), Jedna nie wyniszcza to organizmu, a wręcz przeciwnie, spożywanie pierzgi wzmacnia organizm. Szczególnie wskazana jest dla osób ciężko pracującym w szkodliwych warunkach, dzieciom i seniorom. Jednak nie do przecenienia jest przy schorzeniach naprawdę ciężkich. Rak, białaczka, anemia, choroby wątroby, rekonwalescencja po operacjach… Pierzga w tych chorobach nie da się niczym zastąpić i nie ma powodu, aby rezygnować z tak potężnej broni w walce o życie. Jej spożywanie podnosi również liczbę czerwonych ciałek krwi i poziom żelaza w surowicy krwi.

Pierzga ma właściwości odtruwające (detoksykacyjne). Minimalizuje szkodliwe wpływy wielu czynników chemicznych na nasz organizm, czasem nawet całkowicie je neutralizuje. Chroni tkankę wątrobową przed zatruciem substancjami toksycznymi, a w przypadku zatrucia ułatwia wydalanie toksyn. Wspomaga odnawianie tkanki wątrobowej osłabionej przewlekłymi chorobami i przyjmowaniem dużej ilości leków.

Stosowana jest w leczeniu choroby alkoholowej, uzupełnia braki mikro i makroelementów, powstałe na skutek długotrwałego używania alkoholu.

Pierzga podnosi odporność na zakażenia, podnosi ilość limfocytów, przeciwciał, przyspiesza leczenie wielu dolegliwości. Poprawia psychiczne samopoczucie, zmniejsza napięcie nerwowe, rozdrażnienie, wzmacnia system nerwowy. Pierzga wspomaga leczenie depresji. Zwiększa ukrwienie tkanki nerwowej, podwyższa sprawność psychiczną(egzaminy!), poprawia koncentrację.

Chlebek pszczeli wykazuje mocne działanie przeciwmiażdżycowe. Zmniejsza poziom lipidów (trójglicerydów i cholesterolu), powstrzymuje zlepianie się płytek krwi, wspomaga leczenie stanów pozawałowych, nadciśnienia i nieprawidłowości krążenia.

Pierzga regulują trawienie, jest stosowana przy rozstroju żołądka i wspomaga leczenie silnych zaparć oraz przynosi poprawę w niektórych biegunkach. Chlebek pszczeli wspomaga leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zmniejsza krwawienia, ma również zastosowanie w leczeniu schorzeń prostaty. Chociaż w tego typu schorzeniach lepszy może okazać się Bonimel - pyłek kwiatowy z miodem i propolisem. W początkowym stadium choroby może nawet ją zahamować. Regularne jedzenie pierzgi zmniejsza możliwość powstania nawrotów. Pierzga poprawia ostrość widzenia, jest to skutek dużej zawartości ryboflawiny (witaminy B2) i innych bio-elementów w chlebku pszczelim. Posiada również walory pielęgnacyjne- odżywiające, wzbogacające i odmładzające skórę.


Jestem zdrowy, czy pierzga jest mi potrzebna?

Oczywiście, potrzebujesz jego cennych składników. Zwykle, gdy nie chorujesz, żyjesz szybko, dynamicznie, walczysz o różne sprawy współczesnego świat. Dzięki pierzdze możesz bardzo zwiększyć swój potencjał, zarówno fizyczny, jaki intelektualny. Czemu miałbyś rezygnować z takiej przewagi? Dzisiejsze produkty spożywcze zawierają mało potrzebnych mikro i makro elementów, sporo drobiazgów brakuje. Twoja dieta potrzebuje unikalnych składników, które organizm może łatwo przetworzyć. Pierzga Ci ich dostarczy.

Czy ktoś szczególnie powinien ją stosować?

Tak. Szczególnie chorzy na naprawdę ciężkie choroby (rak, białaczka, anemia, choroby przewodu pokarmowego, młodzież w okresie dojrzewania (trądzik!), sportowcy, osoby o słabym zdrowiu, rekonwalescenci, a także seniorzy, czyli ludzie młodzi, w dojrzałym wieku.


Dlaczego pierzga a nie leki i odżywki?

Dlatego, iż pierzga jest składnikiem naszej diety od niepamiętnych lat. W czasach ginących w niepamięci, nasi przodkowie podkradali ją z gniazd pszczół (pierzgę) i zjadali. Systematycznie, regularnie. Wreszcie ewolucja dopasował nasz układ pokarmowy do tego pokarmu. Skutkiem tego dobrze przyswajamy jej składniki. Inaczej mówiąc, bo jesteśmy do niej przyzwyczajeni i pierzga stanowi nasze naturalne pożywienie.

Ile i jak powinienem jej zjadać?

Wskazane jest spożywanie pierzgi w ilości dwie do trzy łyżeczek od herbaty dziennie (osoby dorosłe). Naszą pierzgę można spożywać bez przygotowania, lub jako dodatek do mleka, itd. Przeciwwskazaniem jest pokarmowe uczulenie na pierzgę.


Pierzga (chlebek pszczeli) to jedna z zapomnianych, prastarych i wspaniałych rzeczy, którą Natura daje nam w prezencie na długie i zdrowe życie, przy zachowaniu siły i urody. Aż dziwne jak łatwo zrezygnowaliśmy z tego produktu i sami skazujemy się na niepotrzebne kłopoty. Wiedzą o tym Ci, którzy zgłębiają sekrety życia w zgodzie z Naturą, jej prawami, dbają o siebie i swoich bliskich. Jeśli pomożesz sobie sam, Opaczność Ci pomoże, jeśli nie, pretensje możesz mieć tylko do siebie. Kto broni Ci być zdrowym, silnym i długo młodym?

Podsumowując:

  1. Pierzga to zdrowa i potrzebna rzecz.
  2. Stanowi pokarm naturalny, zdrowy i odżywczy.
  3. Każdy może dzięki pierzdze zwiększyć siły, zdrowie i potencję.
  4. Jeśli chcesz być zdrowy i mieć siły, to nie masz się, nad czym zastanawiać.
  5. spróbuj naszej pierzgi !.

Od dnia 01/02/2022 do dnia 31/07/2022r dla towarów spożywczych objętych wcześniej stawką 5 % VAT - obowiązuje stawka podatku obniżona do wysokości 0 % VAT X