Miody balsamiczne (korzenne)

Balsamiczne miody to finezja smaku, unikalna propozycja dla prawdziwych smakoszy. Jest znanym specjałem wykwintnej kuchni francuskiej i włoskiej, natomiast na polskim rynku stanowi nowość.
Istnieje miód balsamiczny o bardzo ciemnym kolorze, a także odmiana jasna, o barwie wiosennego miodu. Oba rodzaje nieco różnią się smakiem, a cechą wspólną je...

Balsamiczne miody to finezja smaku, unikalna propozycja dla prawdziwych smakoszy. Jest znanym specjałem wykwintnej kuchni francuskiej i włoskiej, natomiast na polskim rynku stanowi nowość.
Istnieje miód balsamiczny o bardzo ciemnym kolorze, a także odmiana jasna, o barwie wiosennego miodu. Oba rodzaje nieco różnią się smakiem, a cechą wspólną jest to, że posiadają pięć odmian smakowych: bardzo łagodną, łagodną, średnio ostrą, ostrą i bardzo ostrą.
Miodu balsamicznego używa się podobnie jak ketchupu czy musztardy, posiada on jednak znacznie więcej zastosowań kulinarnych. Nadaje się jako dodatek do mięs: ciemnych, ciężkich- polecamy tu odmianę od średnio ostrej, poprzez ostrą do bardzo ostrej. Delikatniejsze mięsa lepiej (naszym zdaniem) komponują się z miodem balsamicznym łagodnym i bardzo łagodnym.
Miód korzenny jest wybornym dodatkiem do serów i chociaż łagodne wersje wydają się być odpowiedniejsze, zapewne wiele gatunków sera wyśmienicie smakuje z miodem bardzo ostrym. Miody te są szczególnie godne polecenia do zapiekanek serowo-ziemniaczanych, a także niektórych przystawek i warzyw.
Z myślą o owocach morza, rybach, krewetkach, itp. Powstała, wspomniana na wstępie wersja miodu balsamicznego o jasnej barwie (doskonały również do kompozycji serowych, przystawek, itd., gdzie kolor ma istotne znaczenie dla estetyki dania).
Miodów korzennych można również używać w procesie przygotowania mięsa- powodują jego kruszenie i wzbogacają bukiet smakowy. Mogą także stanowić komponent wykwintnych sosów, dodatek do makaronów, itp.  Miód balsamiczny (korzenny) to specjał dla odbiorcy o wyrobionym smaku, ceniącego sobie to, co najlepsze.

Więcej

Miody balsamiczne (korzenne) W tej kategorii nie ma produktów.

Od dnia 01/02/2022 do dnia 31/07/2022r dla towarów spożywczych objętych wcześniej stawką 5 % VAT - obowiązuje stawka podatku obniżona do wysokości 0 % VAT X